Ürün tanıtımı, ürün tanınırlığını arttırır. Ürün tanınırlığı ürün satışında doğrudan etkilidir. Bu nedenle firmalar reklama çok fazla önem verirler.

Çünkü reklam sayesinde ürün her fırsatta insanlarla buluşur. Ürün merak uyandırdığında satışlarda mutlaka istisnasız artış gözlenir. Reklam alanları olarak genelde TV, gazete, radyo gibi medya kuruluşları daha çok tercih edilir.

Büyük kitlelere medya aracılığıyla ulaşmak çok daha kolaydır. Ancak medyanın da tek bir dezavantajı vardır. İnsanlar televizyondan gördüklerini, radyodan dinlediklerini ya da gazeteden okudukları ürünleri deneme, somut olarak görme şansı bulamazlar.

Bu duruma firmaların bulduğu yöntem ise ürünleri fuar alanları gibi yerlerde tanıtırlar. İnsanlar televizyonlardan izlediklerini, bu sayede somut olarak görme, fiziksel olarak hissetme farkını yaşarlar.

Bu da insanlar üzerinde ikna olma etkisini arttırır. Bir parfüm reklamını izlemekle, parfümün kokusunu duymak arasında büyük fark vardır. Fuarlarda insanlar kokuyu alarak çok beğendikleri parfümü düşünmeden ve kafalarında soru işareti kalmaksızın alırlar.

Aldıkları ürünü daha hızlı tavsiye ederler ve böylece müşteri potansiyeli ve bir potansiyel doğurur. Bu durum da satışı ciddi anlamda etkiler. İstanbul’da kimi zaman Avrupa Yakası’nda kimi zamansa Anadolu Yakası’nın semtlerinde farklı kategorilerde açılmış fuarlara rastlamak mümkündür.

Kimi zaman mobilyalar için, kimi zaman inşaat malzemelerine vs. yönelik fuarlar, insanların bir hayli ilgisini çeker. İnsanlar da genelde bu tür fuarlara akın ederler. İstedikleri ürünü deneyimleyerek kafalarındaki soru işaretlerine cevap bulurlar. Bir fuarın tanıtımı içinse en çok tercih edilen çözüm bir tanıtım filmidir. Fuar tanıtım filmi ile ürünlerin tanıtıldığı fuarınızı tanıtın!

Bir sonraki hizmet verdiğimiz sektör olan Ürün Tanıtım Filmi için linke tıklayın.

Bize Ulaşın


Adres :
Kozyatağı Mah. Değirmen Sok. Şaşmaz Sitesi C/1 Blok 17/9 Kadıköy / İSTANBUL

Telefon: 0(216) 344 77 53

Telefon: 0(216) 344 88 53

Telefon: 0(216) 344 99 53

Email : info@seslendirmeajansi.com