İspanyolca


İspanyolca, hem Latin Amerika’da hem de bazı Avrupa ülkelerinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan diller arasında. Amerika kıtasındaki etki alanının ise sadece güney tarafında olduğunu söylemek mümkün değil. Özellikle ABD’nin farklı bölgelerinde, bu alanlara daha önceden yerleşmiş olan İspanyol veya Latin kökenli kişiler tarafından sıkça İspanyolca konuşulmakta ve bu dil resmi olmasa bile uygulamada ABD’nin 2. dili konumunda bulunuyor. Dünya çapında ise yaklaşık 500 milyon insan ana dili veya ikinci dili olarak İspanyolca konuşmakta.

Akademi, hukuk, mühendislik gibi alanlarda diğerlerinden öne çıkacak herhangi bir etkisi görülmese de, müzik ve edebiyat anlamında İspanyolca dilinin gücünü hafife almamız mümkün değil. Gabriel Garcia Marquez, Mercedes Sosa, Pablo Neruda gibi isimler, dilin gücüne dair sunabileceğimiz yegane örnekler arasında bulunuyor.

İspanyolca tanıtım filmi seslendirme ise en çok bu alanlarda ve turizm, ticaret gibi sektörlerde ihtiyaç duyuluyor. İyi bir İspanyolca seslendirme sanatçısı bulmak için ise sadece bu dilin konuşulduğu bölgelerde yaşamak, kursa gitmek ve pratik yapmaktan gibi özellikler aramaktan ziyade, akademik ve kanıtlanabilir bir birikim aramak gerektiğini düşünüyoruz. Bu birikime sahip olanları kısa süre içerisinde tespit edebileceğiniz ve birlikte çalışmaya karar verebileceğiniz yegane alanlar ise ispanyolca tanıtım filmi ajansları oluyor.

Bir sonraki dilimiz olan Azerice Tanıtım Filmi için linke tıklayın.

Bize Ulaşın


Adres :
Kozyatağı Mah. Değirmen Sok. Şaşmaz Sitesi C/1 Blok 17/9 Kadıköy / İSTANBUL

Telefon: 0(216) 344 77 53

Telefon: 0(216) 344 88 53

Telefon: 0(216) 344 99 53

Email : info@seslendirmeajansi.com