Kurgu serüven sinemanın, dizinin, belgesellerin, filmlerin kısacası görsel medya dünyasının en mühim bölümüdür. Kurgu, görüntü ve seslerin göze çarpan bir kurala bağlı olarak sıralanması manasına gelmektedir ve kurgu işlemi çekimler bittikten sonra değil tersine çekimlere başlamadan evvel yapılmaktadır.

“Film masada çekilir.” lafı piyasının meşhur tanımlarından biridir ve bir manada kurgu işleminin de özünü oluşturur. Planlara, açılara, karakterlere ve mekanlara çekime başlamadan evvel karar verilmekte, kurgu işlemi bu biçimde yapılmış olur. Çekimler yapılmasında daha sonra ise kurgu işlemine başlanır.

Çekimler bittikten hemen sonra film kurgu işlemiyle devam eder. Burada asıl mesul olan bireyler yönetmen ve kurgucudur. Yönetmen hayalindeki filmi gerçeğe dönüştürürken, kurgucu teknik bilgisiyle projeye son noktayı koyar. Hatta yönetmenin kafasında oluşturduğu resmi yapar.

Söz konusu tanıtım filmine en son dokunuş kurgudur. Kurgu tanıtım filmlerinizi daha ilgi çekici, merak uyandırıcı bir hale getirmektedir.

Bize Ulaşın


Adres :
Kozyatağı Mah. Değirmen Sok. Şaşmaz Sitesi C/1 Blok 17/9 Kadıköy / İSTANBUL

Telefon: 0(216) 344 77 53

Telefon: 0(216) 344 88 53

Telefon: 0(216) 344 99 53

Email : info@seslendirmeajansi.com