Reklam filminde kaç insanın rol alacağına, oyuncuların özelliklerine ve aralarında kurulacak diyaloğa senaristler karar vermektedir. Reklam filminin bütçesiyle doğruda etkili olan bu karar aynı zamanda filmin ne kadar çok etkileyeceği olduğunun da bir göstergesidir. Reklam oyunculuk da bu manada kampanya için aşırı mühim bir şeydir.

Reklam filminde rol oynayacak oyuncular belirlenmeden önce senaryo incelenmeli ve kişilerle ilgili tespitler yapılmalıdır. Daha sonra ise role müsait adaylar seçilmelidir. Oyunculuk özellikleriyle ilgili hiç bir zaman umumi bir yargı olamaz. Bazen aşırı güzel bir bayan seçilir, Bazense bayanın kısa boylu olması gerekebilir. Hatta ihtiyar bir bayan reklamda rol alarak yurt içinde bir fenomene dönüşebilir. Bu tamamen senaryodaki tiplemenin kişiyle ahenk göstermesiyle alakalıdır.

Reklamlarda daha evvel hiç görmediğiniz ve tanımadığınız insanların rol aldığı gibi, halk tarafından sevilen ünlülerde tercih edilmekte. Bunun gibi durumlarda senarist anlaşma yapılan kişiyi düşünerek bir öykü yazmalıdır veya hikâyeye müsait bir ad ile anlaşma yapılabilmektedir.

Reklam filminde oynayacak insan sayısını belirleyen kişi de senaristtir. Öykü hakkında ana hatlar oluşturulduktan sonra karakter oluşturulmaya başlanır. Bazı durumlarda bir insanın rol aldığı reklam filmleri bulunduğu gibi bazı durumlardaa ise bin kişi bile rol alabilir.

Bize Ulaşın


Adres :
Kozyatağı Mah. Değirmen Sok. Şaşmaz Sitesi C/1 Blok 17/9 Kadıköy / İSTANBUL

Telefon: 0(216) 344 77 53

Telefon: 0(216) 344 88 53

Telefon: 0(216) 344 99 53

Email : info@seslendirmeajansi.com