Reklam filminin en ciddi aşaması iyi bir düşünce oluşturmak ve senaryo yazmaktır. Nedeniyse metni iyi yazılmayan bir film hiç bir zaman başarıya ulaşamaz! Bu sebeple türlü senaryo imla teknikleri gelişmiştir ve çekim teknikleri anlatılmak istenen öykü ile geliştirilmiştir.

İyi bir senaryonun temeli cazibeli bir hikâyedir. Tüketiciyi merak ettiren, devamını sorgulayan ve detayları düşündüren bir düşünce, ilk etapta başarıya ulaşmıştır. Reklam senaryosunda dikkat edilmesi gereken bir öteki özellik ise hikayenin sloganla pekiştirilmesidir.

Televizyon reklamlarında yoğun olarak karşılaştığımız diyaloglar gülünç veya çarpıcı konuşmalar içerebilir. Bu diyaloglar arasındaki bir tek tümce ise bütün hikayeyi özetler ve bir manada slogana dönüştürür. Bu göze çarpan tümce gündelik yaşamda tekrarlanmaya başladığında ve espriye dönüştüğünde bundan sonra daima tıpkı reklam hatırlanacak ve marka kimliği pekiştirilecektir.

Senaristin görevi, markanın bütçeyi belirlemesi ve lüzumlu olan briefi vermesinden sonra başlıyor. Dolayısıyla oluşturulmak istenen hikayenin sınırlarını bir manada marka karar veriyor. Bu aşamadan sonra senarist vermek istedikleri mesajı kısa zaman içinde anlatmalı, karmaşa yaratmamalı ve nihai tüketicilerin dikkatini çekmelidir.

Bize Ulaşın


Adres :
Kozyatağı Mah. Değirmen Sok. Şaşmaz Sitesi C/1 Blok 17/9 Kadıköy / İSTANBUL

Telefon: 0(216) 344 77 53

Telefon: 0(216) 344 88 53

Telefon: 0(216) 344 99 53

Email : info@seslendirmeajansi.com