Ticaret odası tanıtım filmi : Ticaret, asırlardan bu yana, ekonominin bel kemiği olmuş ve gelecekte de böyle olmaya devam edecektir. Sıcak paranın döndüğü bir çalışma şekli olan ticaret, küçükten büyüğe neredeyse herkesin bir şekilde tanıştığı bir sistemdir.

Bir şehrin ticaret akışını kontrol eden ve ticari işletmelerin sorunlarında yardıma koşan ticaret odaları, bu sistemin en büyük destekçilerinden biridir. Devlet ve özel sektör arasında bir köprü görevi gören ticaret odaları, her geçen gün daha da güçlenmektedir.

Bu güçlenmenin en büyük nedenlerinden birisi, ticaret odalarının tanıtım filmlerinden kaynaklanmaktadır. Tanıtım filmleri, reklam sektörünün en büyük kollarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Reklam sektörü, hem ülkemizde hem de dünyada çok büyük bir yere ve ekonomik güce sahiptir. Bunun sebebi, bir işletmenin veya bir kişinin ticarette başarılı olmasının yolunun iyi reklamdan geçmesidir.

Reklamı iyi yapılan küçük bir dükkan bile çok büyük işler başarabilir. İşin etik tarafının da göz önünde bulundurulması, olmayan şeyler hakkında olmuş gibi gösteren reklamlardan kaçınılması da elbette gerekmektedir.

Reklam sektörünün bu denli önemli olması, özellikle büyük firmaların reklam bütçelerinin devasa olmasını beraberinde getirmektedir. Reklam alanında büyük bir yer sahibi olan tanıtım filmleri, genel olarak televizyonlarda ve sosyal medyada yayınlanmaktadır.

Yayınlanan bu tanıtım filmlerinin saniyesi bir servet değerindedir. Birkaç dakikalık bir reklama servet ödeyen firmalar, bu ödemenin karşılığını uzun vadede kat be kat fazlasıyla almayı başarmaktadır.

Ticaret odası tanıtım filmi, ticaret odasına olan güveni, itibarı ve ilgiyi artıracaktır. Tanıtım filminin oluşturulması, bazı altın kurallar eşliğinde yapılmalıdır.

Bu noktada profesyonel bir reklam ajansı ile anlaşılması, çok büyük bir avantaj sağlayacak, firmaların çok daha büyük başarılar elde etmesine yardımcı olacaktır.

Profesyonel anlamda çalışan bu ajansların sunmuş olduğu hizmetleri basit bir şekilde açıklamak gerekirse ilk sırayı, oluşturulacak olan ticaret odası tanıtım filmi için hedef kitle belirlemeye verebiliriz.

Hedef kitlenin analize edilmesi ve doğru bir şekilde belirlenmesi, tanıtım filminin amacına daha kısa ve daha emin adımlarla ulaşması anlamına gelecektir.

Hedef kitlenin belirlenmesinin ardından karşımıza çıkan konu, tanıtım filminin oluşturulması olacaktır. Tanıtım filminin oluşturulmasında çeşitli öğeler kullanılacaktır. İnsanların ilgisini çekecek olan öğelerin bulunması ve bu öğelerin tanıtım filminde kullanılması gerekmektedir.

Bu öğelerin iyi bir görsel şölen halinde sunulması, insanların dikkatinin dağılmasını engelleyecektir. Slayt gösterisi gibi yapılacak olan bir tanıtım filmi kimsenin ilgisini çekmez. Görsel efektler ve geçişler ile süslenmiş bir ticaret odası tanıtım filmi ise insanların dikkatini çekecektir.

Görüntü kadar ses de önemli bir öğedir. Sesin doğru şekilde ve doğru zamanda kullanılması gerekir. Müzik olacaksa, bazı noktalarda alçalma ve yükselmelerin olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca tanıtım filmlerinde kullanılan seslendirmelerin, profesyonel dublaj sanatçıları tarafından icra edilmesi çok önemli bir detaydır.

Özellikle ses tonunun insanların ilgisini çekmede etkisi çok büyüktür. Son olarak ise tanıtım filminin yayınlanması durumu söz konusu olacaktır. Yayınlamada, zaman ve mekan kavramına çok dikkat edilmelidir.

Doğru yerde ve doğru zamanda yayınlanacak olan ticaret odası tanıtım filmi, büyük başarıları beraberinde getirecektir. Hedef kitlenin belirlenmesi, doğru öğelerin kullanılarak tanıtım filminin oluşturulması ve zaman – mekan kavramlarına bağlı kalarak yayınlamanın yapılması, tanıtım filmlerini başarılı kılacak olan işlemlerdir.

Bu işlemlerin profesyonel kişiler veya kurumlar tarafından yapılması, reklam bütçenizin çok daha efektif bir şekilde kullanılmasını sağlayacak, kısa ve uzun vadede çok büyük getirileri olacaktır. Hem maddi hem de manevi yönden firmalara büyük bir artı kazandıran reklam sektörü, başarının gizli mimarlarından olacaktır.

Bir sonraki hizmet verdiğimiz sektör olan Organizasyon Tanıtım Filmi için linke tıklayın.

Bize Ulaşın


Adres :
Kozyatağı Mah. Değirmen Sok. Şaşmaz Sitesi C/1 Blok 17/9 Kadıköy / İSTANBUL

Telefon: 0(216) 344 77 53

Telefon: 0(216) 344 88 53

Telefon: 0(216) 344 99 53

Email : info@seslendirmeajansi.com