Ekonomide belirli bir materyal ve insan hizmeti vererek meydana getirilen kullanılabilir yarı işlenmiş yada yapılmış madde. Ürün, yetiştirilen, yapılan ve bir yerden öteki bir yere taşınan şekillendirilmiş ticari eşyadır. Zirai, teknik üretim işlemi sonunda elde edilen bir ürün bununla birlikte pazarlanmak, kullanılmak üzere ticari gayelerle nakledilir. İnsan gücünün bir hizmet şeklinde belirli işlerde kullanılması da ürün şeklinde kabul edilmektedir.

Meclislerin çıkardığı yasalar, kişilerin hizmetine sunulan bir nevi üründür. ürün bir çalışmanın neticesidir. Dolayısıyla bir mal oluş fiyatı bulunmaktadır. Hava, su, toprak benzeri aşırı bulunan maddeler de bir nevi ürün benzeri gözükürse de çoğu süre ücretsiz olduğu için ekonomik yönden ele alınmaz ve ürün kavramı içinde düşünülmezler.

Ürün normal şekilde belirgin fiyatlarda ekonomik gelir sağlaması için tüketicilere sürülür. Ürünün elde edilişi elle ya da teknik aletlerle olur. Ürün elde edilirken dört ana etken göz önünde bulundurulur.

a) insan yardımı yapılmaksızın tabiatta hazır bulunan maddeler,

b) insan gayretiyle bir işçilik karşılığı elde edilen maddeler,

c) Yarı mamul maddelerin daha ileri işlemlere tabi tutularak yeni maddeler elde edilmesi için lazım olan kazanç kapitali,

d) Elde edilen ürünün daha üretken usullerle elde edilmesi için çalışmalar yapılması ve pazarlanmasıdır.

Ürünün elde edilmesinde iş ve endüstri idarecileri herzaman en uygun ve azami kar getirecek istihsal metodlarını araştırır ve tatbik ederler. Tek tek yapılarak elde edilen bir ürünle seri olarak yapılan aynı ürünün mal oluş fiyatları arasında büyük fark olduğu için iş ve sanayiciler süratli üretim metodlarını tercih ederler.

Söz konusu ürün tanıtımı yapılabilmesi için bir ürün tanıtım filmi olmasına gereksinim bulunmaktadır. Uzman, deneyimli, profesyonel ekibimiz ile kaliteli bir biçimde ürünlerinizin tanıtım filmlerini yapmaktayız.

Bize Ulaşın


Adres :
Kozyatağı Mah. Değirmen Sok. Şaşmaz Sitesi C/1 Blok 17/9 Kadıköy / İSTANBUL

Telefon: 0(216) 344 77 53

Telefon: 0(216) 344 88 53

Telefon: 0(216) 344 99 53

Email : info@seslendirmeajansi.com